Gács János

1951, Budapest
okl. vegyész, iparjogvédelmi szakértő, amatőr várostörténész

A József Attila Gimnáziumban érettségiztem, majd az ELTE TTK-n szereztem vegyész diplomát.

Az ELTE Szerves Kémia tanszékén dolgoztam 11 évig, az adjunktusságig vittem, majd rövid kitérő után csatlakoztam az akkor Országos Találmányi Hivatalnak nevezett, mai Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala stábjához. Innen mentem nyugdíjba 1913-ban, de ELTE TTK-n a Hivatal megbízásából ma is tartok egy féléves kurzust a szellemitulajdon-védelemről. Hivatali működésem során közreműködtem számos érdekes kiállítás megvalósításában, legbüszkébb az ötletem alapján létrejött Róth Miksa, Thék Endre és Jungfer Gyula munkásságát bemutató sikeres kiállításra vagyok.

Már középiskolás koromban felébredt Budapest iránti érdeklődésem, hosszú sétákon ismerkedtem a várossal. Kb. másfél évtizede csatlakoztam a Nagy Budapest törzsasztalhoz, melynek összejöveteleit kb. egy éve én szervezem.

Fél évszázada vagyok szervezett természetjáró a BEAC színeiben, barátaimmal bejártuk az ország és Európa rengeteg gyönyörű táját, magam Európán kívül csak Törökországban jártam, ők azonban eljutottak a Föld szinte minden sarkába. Szakosztályunk 15 éven keresztül szervezte az alapötletem nyomán létrejött, a maga idejében (1987–2001) népszerű „SUPER 8” kombinált teljesítménytúrát.

A BUDAPEST-ben rendszeresen jelennek meg írásaim, tagja vagyok a Tudományos Újságírók Klubja elnökségének.

Két lányomtól három fiúunokám van (2, 4, 6 évesek) sok időt töltök felvillanyozó társaságukban.

2020. február

Cikkek:

Copyright © 2020 Budapest Folyóirat. Minden jog fenntartva.